Please update your Flash Player to view content.

Celem projektu "Kuźnia różnorodności" jest kształtowanie wśród młodzieży postaw antydyskryminacyjnych opartych na poszanowaniu dla godności, różnorodności i praw człowieka.

Projekt jest  realizowany przez koalicję organizacji pozarządowych działających na terenie Katowic - Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu, Muzułmańską Fundację POMOCY, Stowarzyszenie Aktywne Życie, Stowarzyszenie "Tęczówka" i Fundację Futprints. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest  Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu.

Do udziału w projekcie zaproszone zostały katowickie szkoły. W szkołach, które zgłosiły się do udziału w projekcie zorganizowane zostały dwa spotkania - trening antydyskryminacyjny i spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działających na rzecz grup wykluczonych. Ponadto uczniowie uczestniczących w spotkaniach zachęceni zostali do organizacji na terenie szkoły akcji wolontariackiej pod tytułem "Dzień tolerancji i różnorodności".

Projekt "Kuźnia różnorodności" współfinansowany jest z budżetu miasta Katowice.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone do poprowadzenia warsztatów z młodzieżą przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach. Warsztaty poprowadziła Pani Joanna Mikulska. Uczestnicy projektu wykazali się dużą wiedzą i wrażliwością na poruszane podczas spotkania kwestie dotyczące niepełnosprawności i związanych z nią elementów dyskryminacji społecznej.

Kupując przez FaniMani wspierasz nas :-)

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.