Stowarzyszenie Aktywne Życie jest współorganizatorem akcji społecznej pn. „Aktywne Życie – na wózku szybciej”, która trwa od 01.07.2015 roku godz. 00:00 do 30.06.2016 godz. 23:59 i jest prowadzona na terenie całego kraju.

 


Akcja  „Aktywne Życie – na wózku szybciej” jest kontynuacją akcji społecznej „Na wózku szybciej”, jej organizatorami poza Stowarzyszeniem są Krzysztof Jagiełło oraz Sebastian Cielecki.

Głównym celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach inwalidzkich, przełamywanie barier, ograniczeń oraz stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością, popularyzacja aktywności życiowej osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zasady uczestnictwa w akcji, zakładają, że
- minimalny dystans zaliczany do rywalizacji „Aktywne Życie na wózku szybciej” wynosi 1km
- kilometry zaliczane do akcji będą rejestrowane tylko z urządzenia GPS, nie będzie innej możliwości rejestracji pokonanego dystansu,
- do rejestracji pokonanego dystansu dopuszcza się tylko i wyłącznie poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego napędzanego siłą własnych rąk.

Warunkiem wzięcia udziału w akcji poza poruszaniem się wyłącznie na wózku inwalidzkim napędzanym siłą mięśni własnych rąk przez uczestnika z niepełnosprawnością ruchową, niezależnie od schorzenia czy urazu, są: zaakceptowanie regulaminu akcji, dysponowanie aparatem telefonicznym z zainstalowaną aplikacją oraz dokonanie rejestracji na stronie internetowej akcji oraz w aplikacji: www.endomondo.com (szczegóły w regulaminie).

Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia uczestników, którzy poruszają się na wózkach trójkołowych typu handbike, przystawkach do wózka, z dodatkowym kółkiem z przodu typu freewheel oraz wszelkie dostawki do wózka typu Sticker LOMO.

Wszelkie informacje o akcji znajdują się na oficjalnym profilu www.facebook.pl/AktywneZycienawozkuszybciej

ZAPRASZAMY DO RYWALIZACJI :-) !!!

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.