Stowarzyszenie Aktywne Życie przygotowuje drugą edycję cieszącego się ogromną popularnością projektu  pn. Piknik Spadochronowy „Nie chodzę – latam!”

W tandemowych skokach spadochronowych wezmą udział osoby niepełnosprawne, na co dzień poruszające się na wózkach oraz najbardziej doświadczeni instruktorzy skoków spadochronowych.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniu 12. września 2015r. na płycie gliwickiego lotniska. Projekt jest realizowany przy współpracy Strefy Spadochronowej Silesia.
 
Zadaniem projektu jest danie możliwości zmierzenia się przez osoby z  porażeniem czterokończynowym (tetraplegia) z zadaniem czysto fizycznym, które pozornie jest w stanie wykonać tylko osoba pełnosprawna.
Piknik ma mieć charakter integracyjny i otwarty. Planujemy, że równocześnie z osobami oddającymi skoki w tandemie, w imprezie wezmą także udział pełnosprawni skoczkowie, urozmaicając w ten sposób wydarzenie, a ponadto weźmie w niej udział publiczność oraz wolontariusze z naszego Stowarzyszenia.


REKRUTACJA
Termin realizacji projektu: wrzesień 2015r. (12.09.2014r. sobota)
Miejsce realizacji projektu: Gliwice, lotnisko (Strefa Spadochronowa Silesia)
Tandemowy skok spadochronowy z wys. 4000m.
Uczestnicy: 4-8 osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zapraszamy do udziału w projekcie pn. Piknik Spadochronowy „Nie chodzę – latam!”
realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic, tj. do oddania skoku spadochronowego w tandemie.

W tandemowych skokach spadochronowych wezmą udział osoby niepełnosprawne, na co dzień poruszające się na wózkach, oraz najbardziej doświadczeni instruktorzy skoków spadochronowych.

Projekt adresowany jest do osób z  porażeniem czterokończynowym (tetraplegia).

Skok spadochronowy będzie opłacony przez organizatora. Zapewniona będzie także pomoc wolontariuszy i pełna oprawa organizacyjna. Pozostałe koszty pokrywa uczestnik we własnym zakresie (koszt dojazdu, ew. noclegu, wyżywienia).

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić kartę zgłoszenia (plik word lub pdf) i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
Zgłoszenie nie jest równoznaczne z udziałem w projekcie – o zakwalifikowaniu się do projektu poinformujemy mailowo.
Aby wziąć udział w projekcie konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do skoku.
Pierwszeństwo udziału w projekcie mają osoby z porażeniem czterokończynowym, będące stałymi uczestnikami prowadzonych przez Stowarzyszenie zajęć. 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu imprezy oraz odwołania jej realizacji.

Aktywni „Niezniszczalni”