Prowadzona przez Stowarzyszenie drużyna rugby na wózkach „Dragons Küschall” odwiedziła w dniu 11.12.2013r. katowicką Akademię Wychowania Fizycznego – studentów fizjoterapii na ich zajęciach ze Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Jedna ze studentek, wolontariuszka naszego Stowarzyszenia, spisała wrażenia biorących udział w zajęciach studentów:
„Dla większości z nas była to pierwsza w życiu możliwość zobaczenia na własne oczy i wypróbowania profesjonalnego sprzętu do rugby, a co najciekawsze – wzięcia udziału w prawdziwym treningu ramię w ramię z rugbystami. Na początku spotkania Mirek Kapelan i Łukasz Niepsuj – zawodnicy i trenerzy drużyny  „Dragons Küschcall” przypomnieli nam zasady gry, opowiedzieli o sprzęcie, którego używają podczas meczu i odpowiedzieli na wszystkie zadane przez nas pytania. Później każdy mógł wsiąść na wózek i spróbować swoich sił na boisku z resztą zawodników.
Co wynieśliśmy z tych zajęć? Po pierwsze, przekonaliśmy się, że wcale nie jest łatwo pokonać „Smoka” – drużyna zafundowała nam niespodziewany wycisk, o którym nasze mięśnie nie zapomną jeszcze przez kilka najbliższych dni. Po drugie, mieliśmy fantastyczną okazję zobaczyć i odczuć różnicę między grą na aktywnych wózkach, do których mamy dostęp na uczelni, a grą na tych profesjonalnych, „pancernych”, którymi dysponują zawodnicy. Były to chyba najbardziej „praktyczne” ćwiczenia ze Sportu ON w jakich kiedykolwiek mogliśmy wziąć udział na naszej uczelni.    
Kierujemy serdeczne podziękowania do „Dragons’ów” oraz do towarzyszących im osób, bez pomocy których te zajęcia nie mogłyby odbyć się w tak ciekawej formie.
Smoki, życzymy Wam dużo siły w czasie cotygodniowych treningów i powodzenia w rozgrywkach ligowych!
Dominika Szymańska
AWF Katowice
fizjoterapia, II rok USM”

Aktywni „Niezniszczalni”